Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Medya dünyasında ilk çalışmalarına 2000 yılında İstanbul ATV haber merkezinde başladı.
İstanbul ve Ankara’da dönem dönem stajlar yapan Akdağ, 2003’te Ankara’da Sabah Gazetesi’nde diplomasi muhabirliği, editörlük, dünya ve Türkiye’nin siyasi figürleri ile özel röportajlar, gerçekleştirdi. AVrupa Birliğü, müzakereler konularını uzmanlık alanları seçerken bir yandan da yaşam, hayata dokunan her konu ile ilgili köşe yazarlığına devam etti. 2007’de Newsweek dergisi dış politika sorumlusu olarak İstanbul’a dönüş yaptı. Aynı dönemde ATV ve Sabah gazetesinde habere devam etti.
Bu çalışmalarından sonra 2008-2009 “Yapı Kredi Bankası”nın Basın İlişkileri Yöneticiliği görevini üstlenen Akdağ, 2009’un başında Habertürk TV’nin ekran teklifi ile medyaya dönmüş oldu.
2013 yılı Mart ayına kadar Habertürk ekranlarında editörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendiği siyasetten, spora, edebiyattan, sağlığa hayata dair tüm konuları işlediği, dünya ve Türkiye’den gündemin önemli isimlerini, sanatçılarını ağırladığı hafta içi her gün “Hayatın İçinden” programını yaptı. 500’e yakın program gerçekleştiren Akdağ, aynı zamanda her hafta belli kavramlar, klişelerin farklı açılardan konu olduğu, felsefik açıların da ekrana geldiği sosyal medyada fenomen olan “Kime Göre Neye Göre?” nin moderatörlüğünü yaptı. Cemil İpekçi, Pelin Batu, Cem Mumcu, Günseli Kato, Esra Elönü’nün sabit yorumcu olduğu ve kavramların konuşulduğu program ile birlikte yine yapımını da gerçekleştirdiği “Ay ışığı Sohbetleri” gece talk show unu ekrana getirdi.
Daha sonra “Bersay İletişim Grubu”nda, Medya İlişkileri ve İçerik Yönetimi Bölüm Yöneticisi, görevini üstlenen Akdağ,markalara, kurumsal şirketlere basında doğru içerikle yer almaları, hedef kitlelere ulaşmaları için danışmanlık verdi.
SkyTürk360’ın ekran yüzü teklifi ile Ekim ayında televizyona geri dönüş yaptı. Her gece hem gündemin son analizlerinin olduğu hem de keyifli sohbetlerin gerçekleştiği, ünlü yüzlerin yer aldığı “Son Bakış” programını hazırlayıp sundu. Aynı kanalda yine yapımını üstlendiği “Hafta Sonu Aşkına”, eğlence programıyla cumartesi, pazar ünlü konuklarını ağırlamaya devam etti.
Daha sonra, TRT’de hafta içi her gün yayınlanan “Sözün Özü” programıyla gündeme dair sohbetler gerçekleştirdi. Aralık 2014 başı itibariyle TRT Spor ile anlaştı. Akdağ TRT Spor’da hafta içi her gün sporun her alanını kapsayan haberler ve konuklar ile “Sporda Bugün” programını sundu. 2015 Mayıs ayı itibariyle TRT Haber kanalına geçen sunucu, Türkiye’de yaşayan yabancı büyükelçilerin hayatlarını, ülkelerini konu alan “Elçiye Zeval Olmaz” programıyla her Cumartesi ekrana geldi. Haber Global televizyonun kuruluşunda yer aldı.Program müdürlüğü yaparken aynı zamanda hafta sonları sevilen sanatçıları konuk ettiği,farklı projelere yer verdiği “Hayat Sana Güzel” sohbet programını hazırlayıp sundu.2019’da TV100 kanalının kuruluşunda yer aldı. Hafta sonları ana haberini sundu. En son, hafta içi her gün gündeme dair konuları, konuklarıyla “Parantez” ve cuma geceleri “Günün Getirdikleri” programlarını hazırlayıp sundu.
Etkili iletişim alanında siyaset dünyasına, yazılı-görsel medyaya hazırlananlara, yöneticilere sunumun ayrıntıları, hedefe yönelik konuşma, beden dili, itibar yönetimi, medyada doğru konumlandırma gibi alanlarda ders veriyor. Danışmanlık yaptığı firmalarda iletişimle verimi arttırma çalışmaları yapıyor. Aynı zamanda Dialog İletişimde Röportaj Teknikleri ve Spikerlik üzerine öğrenci yetiştirmekte.

Bir cevap yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

Gönder