Doğan Lehimler, 1981 yılında Erzurum’da doğdu. İlk öğrenimini Erzurum’da, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümünden mezun oldu.

Bir dönem televizyon haber editörlüğü, haber spikerliği ve program yapımcılığı yaptıktan sonra; ilaç sektöründe iş hayatına devam etti. Farklı yerli ve global firmalarda, bölgesel ve ulusal satış müdürlüğü görevlerini sürdürdü. 2017 yılında kurduğu medikal cihaz ve gıda takviyeleri alanında faaliyet gösteren şirketini kurdu. Lehimler evli ve iki çocuk babasıdır.

Doğan Lehimler, 1981 yılında Erzurum’ da doğdu. İlk öğrenimini Erzurum ‘da orta ve lise eğitimini Ankara’ da tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı medya organlarında haber spikeri, editör ve yapımcı olarak görev aldı. 2008 yılında başladığı ilaç sektöründe orta ve üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra 2017 yılından beri kurucu ortağı olduğu medikal ilaç firmasının genel müdürlüğünu sürdürmektedir. Doğan Lehimler evli ve iki çocuk babasıdır.