Zübeyde Ağsakallı, uzun yıllardır üniversite araştırma merkezlerinde araştırmacı kimliğini geliştirerek eğitim dünyasına adımını attı. Bu dönemde pek çok ulusal ve uluslararası projeleri koordine ederek öğrencilere sadece teorik eğitimin dışında onlara vizyon kazandırma, eğitim müfredatı dışında kendilerini geliştirme, kabiliyetlerini güncelleme ve gelişen dünyaya ayak uydurmalarını da sağlayan çalışmalarda bulunarak eğitimin bir vizyon işi olduğu inancıyla eğitimci kimliğinin felsefesini oluşturdu.

Türkiye Genç İş adamları Derneği’nde Uluslararası İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü, Altınbaş Üniversitesi MYO Genel Sekreterliği gibi görevlerin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı, İngiliz Konsolosluğu gibi kurumlarda ulusal çaplı projelerde koordinatörlük yapmış ülkemiz için önemli bir organizasyon olan 2015 yılı G20 Türkiye Başkanlığında G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nin koordinatörlüğünü yürüterek uluslararası düzeyde çalışmalarını yürütmüştür. Yine 2015 ve 2016 yıllarında B20 (Business 20) Çin ve B20 Türkiye zirve arenasında görev aldığı istihdam görev gücü koluyla ülkemizi temsil etmiş bir iş insanıdır.

Araştırmacı kimliğinin akabinde pek çok kurum, Stk ve belediyeye danışmanlık yapmış, ayrıca İngilizce Dil Koçu olarak sayısız öğrenciye dokunmuş ve İngilizce diline karşı yaşanan ön yargı kalıplarını kırarak sıfırdan ileri düzey konuşma noktasına taşıyarak bu konuda kendini ispatlamış bir eğitimci olmuştur.

Şu anda kuruculuğunu yaptığı Fütürist Eğitim Kurumları bünyesinde London Grammar Dil Okullarının Genel Müdürlüğü yanı sıra akademik ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.